Cera trądzikowa, tłusta, zanieczyszczona

Cera, na której możemy zaóważyć zaskórniki zamknięte i otwarte, wypryski ropne czyli krosty, cysty i przetoki. Najcześciej jest to skóra tłusta, jednak zdaża się, że jest przesuszana kosmetykami matującymi i wysuszającymi.

Zabiegi

Skóra sucha

Tego typu cera charakteryzuje się matowością i skłonnością do łuszczenia. Problemy z cerą suchą to także uczucie napięcia i pieczenia skóry twarzy.

Zabiegi

Cera naczyniowa, wrażliwa, z trądziekiem różowatym

Ciągłe lub gwaltowne chwilowe czerwienienie się jest typowe dla cery naczyniowej. Z czasem rumień może ulegać utrwaleniu, a naczynia krwionośne być stale rozszerzone (tworząc tzw. teleangiektacje czyli "pajączki"). Skóra taka jest zazwyczaj skórą wrażliwą i powinno się ją tak traktować przy wyborze pielęgna

Zabiegi

Skóra dojrzała, wiotka, ze zmarszczkami

Badania dowodzą, że starzenie skóry rozpoczyna się już po 25 roku życia. Cera dojrzała traci wodę szybciej niż cera młoda – nawilżenie skóry i jędrność skóry z wiekiem stopniowo się zmniejszają. Coraz bardziej widoczne stają się głębokie zmarszczki i przebarwienia skórne. Ładna cera dojrzała jest możliwa, pod warunkiem, że pielęgnacja skóry będzie dopasowana do jej potrzeb.