Trwała ondulacja

Trwała ondulacja to zabieg fryzjerski polegający na zmianie struktury włosa środkami chemicznymi i nadaniu mu nowego kształtu za pomocą wałków. Trwała ondulacja składa się zwykle z trzech etapów: nawinięcia włosów na wałki i nawilżenie płynem ondulacyjnym, spłukanie włosów, zastosowanie płynu utrwalającego stają się one mniej elastyczne, a przyjmują kształt nadany przez wałki. Niektórzy liderzy kosmetyków do włosów zadbali o bezpieczeństwo naszych czupryn, stosując łagodzące składniki, które poprawiają jakość kosmyków.

Bujne loki sprawią, że twarz wyda się szersza, dlatego nie są najlepszą fryzurą dla pań o okrągłym licu. Dodatkowo, trwałej powinny unikać długowłose kobiety niskiego wzrostu – może optycznie powiększać głowę, powodując wrażenie dysproporcjonalnej budowy ciała. Duże pukle i loki dodają lat. W lokach dobrze wyglądają tylko młode dziewczyny, które mają regularne rysy twarzy. Dojrzałe panie powinny raczej optować za delikatnymi skrętami włosów albo subtelnymi, miękkimi falami. Można je uzyskać po nawinięciu włosów na grubsze wałki. Przy wykonywaniu trwałej ondulacji włosów niezwykle ważne jest właściwe cięcie. Niewskazane są fryzury mocno cieniowane. Niestety żaden specjalista od spraw trwałej ondulacji nie pokusi się także o wykonanie zabiegu na włosach zniszczonych, np. wskutek intensywnego rozjaśniania.

Po trwałej ondulacji o włosy należy odpowiednio zadbać. Potrzebują one intensywnego nawilżenia i odżywienia. W sklepach i salonach kosmetycznych można zakupić maski i spraye do włosów suchych i zniszczonych, również do włosów po „trwałej”. Przed ich nałożeniem warto odczekać kilka dni od zabiegu, by włosy trochę odpoczęły. Można również zaopatrzyć się w specyfiki do fal i loków, które pięknie wyeksponują skręt. Wraz z upływem czasu fryzura może stracić pierwotną objętość. Aby tego uniknąć warto stosować suszarkę z dyfuzorem, a także specjalne pianki i żele przeznaczone do tego typu włosów.

Włosów poddanych trwałej ondulacji nie wolno rozczesywać klasyczną szczotką. Lepiej sprawdzi się drewniany grzebień o szerokim rozstawie ząbków. Jest to fryzura wymagająca, dlatego należy poświęcać jej wiele czasu. Aby włosy jak najdłużej zachowały ładny, zdrowy skręt należy odpowiednio je pielęgnować. Zanim przystąpisz do zabiegu trwałej ondulacji, dobrze przemyśl tę decyzję, by później jej nie żałować.

cena zabiegu 110-160 PLN w zależności od długości włosów

Trwały styling

Styling to podnoszenie włosów u nasady. Styling polecany jest przez fryzjerów szczególnie przy włosach cienkich, przylegających i przetłuszczających się, trudnych do ułożenia. Styling ułatwia czesanie i utrwala fryzurę. Efekt utrzymuje się, w zależności od rodzaju włosów i częstości ich mycia, od dwóch do czterech miesięcy. Nowoczesne płyny używane podczas zabiegu nie niszczą włosów i dają nieograniczone możliwości w tworzeniu oryginalnych i indywidualnych kształtów fryzury. Z jego pomocą każdy może się cieszyć zwiększoną objętością włosów i skrócić modelowanie fryzury.

cena zabiegu 120-170 PLN w zaleśności od długości włosów