Manicure klasyczny

Zadbane dłonie to nasza najlepsza wizytówka, dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet w każdym wieku. Zabieg polega na opracowaniu płytki paznokcia oraz na usunięciu odpowiednio wcześniej zmiękczonych skórek, przy ujednoraowego patyczka z drzewa pomarańczowego oraz cążek. Na płytkę paznokcia nanoszona jest odżywka, w wał około paznokciowy wmasowywana jest mocno nawilżająca oliwka. Na zakończenie zabiegu a w skórę dłoni wciera się regenerujący balsam, jednocześnie serwując im rozluźniający masaż. Manicure może być uzupełniony modnym malowaniem paznokci lakierem.

cena 40 PLN

Manicure Hybrydowy

Dla pań pragnących długotrwałego efektu pięknie pomalowanych paznokci, trwałych i błyszczących do 28 dni. Pierwszym etapem tego zabiegu jest manicure klasyczny lub biologiczny. Następnie płytka paznokcia pokrywana jest kolejno 4 warstwami hybrydy (baza, 2 warstwy koloru, preparat nawierzchniowy), przy czym każda warstwa utwardzana jest w lamie LED UV przez 30 sekund. Na zakończenie zabiegu w wał około paznokciowy wcierana jest głęboko nawilżająca oliwka, a w dłonie odżywczy balsam. Odpowiednio wykonany manicure hybrydowy nie niszczy naturalnej płytki paznokcia.

Zdjęcie lakieru hybrydowego wbrew powszechnej opinii nie oznacza zniszczenia naturalnej płytki paznokcia. Odpowiednio zdjęta masa, pozwala zachować stan paznokcia sprzed zabiegu hybrydowego, a nawet wzmacnia naturalny paznokieć przez okres noszenia hybrydy, tym samym ułatwiając proces formowania dłuższych paznokci.

Zdjęcie hybrydy (zakładanej w Salonie Dorota) przy kolejnym manicure hybrydowym ZA DARMO!

Cena zabiegu 65 PLN

Manicure żelowy

Żelowanie naturalnej płytki paznokcia jest dzisiaj jednym z najbardziej popularnych zabiegów poprawiających jej wygląd. Istnieje jednak wiele sprzecznych poglądów dotyczących tej metody. W czym tkwi problem i której opinii zaufać?

Żel używany w technice utwardzania płytki paznokciowej jest związkiem chemicznym, który pod wpływem działania światła UV twardnieje, tworząc na płytce paznokciowej jednolitą warstwę. Ten proces nazywamy polimeryzacją. Aby ta warstwa dobrze przylegała do paznokcia, płytkę należy odpowiednio przygotować.

Wiele stylistek matowi paznokcie za pomocą frezarki bądź gruboziarnistego pilnika, a to podstawowy błąd. Płytka paznokciowa zbudowana jest z warstw, widoczne jest to szczególnie u osób, których paznokcie się rozdwajają. Stosując gruboziarniste pilniki pozbawiamy płytkę około 40% jej grubości, przy bloku polerskim ubytek wynosi około 3%. Celem matowienia jest usunięcie warstwy tłuszczu, pokrywającej naturalną płytkę paznokcia. Podczas nadmiernego matowienia płytki moż- na doprowadzić do jej uszkodzenia, paznokcie są wówczas cienkie, łamliwe, reagują na ucisk, na zmiany temperatury, są zaczerwienione. W skrajnych przypadkach można przepiłować płytkę paznokciową, co może doprowadzić do onycholizy – choroby, która powoduje oddzielenie płytki paznokcia od łożyska.

Nadmierne i nieumiejętne wycinanie skórek może doprowadzić do uszkodzenia macierzy paznokcia, wówczas paznokieć zrasta się z poprzecznymi bruzdami.

W wielu przypadkach to same klientki niszczą płytkę, nieumiejętnie ściągając żel z paznokci. Odbywa się to najczęściej poprzez skubanie odstającej warstwy, podważanie i odrywanie jej. Następstwem takich działań jest rozwarstwiona płytka paznokciowa, która staje się cieńsza i podatna na złamania. Tak więc to nie żel jest głównym winowajcą zniszczonych paznokci, lecz nieumiejętnie wykonywane zabiegi przed jego nałożeniem lub usunięciem.

Cena zabiegu 80 PLN

Przedłużanie paznokci

Dla Pań, których natura nie obdarzyła mocnymi paznokciami lub styl życia nie pozwala utrzymać ich w dobrej kondycji, najlepszym rozwiązaniem może być modelowanie paznokci za pomocą żelu lub akrylu. Wykorzystując nowoczesne materiały wzmacniamy lub przedłużamy płytkę paznokcia, a co najważniejsze, jeśli zachodzi taka potrzeba możemy też korygować jej kształt.

Przedłużanie żelem na tipsie jest odpowiednie dla bardzo krótkich paznokci. Na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcie naklejany jest plastikowy tips, który następnie jest żelowany. Metoda ta pozwala w szybki sposób uzyskać dłuższe, naturalnie wyglądające paznokcie.

Przedłużanie paznokci żelem na formie jest możliwe w wypadku dłuższych paznokci - wolny brzeg musi mieć minimum 2 mm. Przedłużony paznokieć jest w całości zbudowany żelem, wiec jest delikatniejszy od przedłużania na tipsie, ale łatwiejszy w ściągnięciu i cieńszy w wykończeniu - wygląda naturalniej.

cena zabiegu 100 PLN

Manicure Japoński

Dla paznokci kruchych, rozdwajających się, matowych, pozbawionych naturalnego kolorytu, po ściągnięciu hybryd jako terapia pielęgnacyjna, zabieg zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. To metoda, która wzmacnia i upiększa kruche, rozdwajające się i matowe paznokcie. Zabieg rozpoczyna się manicure klasycznym (odsunięcie skórek, nadanie kształtu paznokciom, przygotowanie płytki paznokci do manicure japońskiego). Dalsza część zabiegu polega na szybkim wcieraniu w naturalną płytkę paznokcia pasty zawierającej witaminy A+E, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z M.Japońskiego. Podczas wcierania pasty, składniki odżywcze wnikają w warstwy płytki paznokcia, czyniąc go zdrowszym. Zabieg stanowi także pewną formę masażu, przez co poprawia ukrwienie. Na zakończenie manicure japońskiego, w odpowiednio przygotowane paznokcie wcierany jest puder o lekko różowym zabarwieniu, który zabezpiecza płytkę paznokcia przed wypłukaniem wtartych przed chwilą składników i jednocześnie nadaje paznokciom różowy odcień i lustrzany połysk.

PO ZABIEGU NIE ZALECA SIĘ MALOWANIA PAZNOKCI PRZEZ 7 DNI

Cena 50 PLN

Manicure SPA

Zalecane dla dłoni podrażnionych, suchych i szorstkich oraz zmęczonych i pozbawionych naturalnego blasku. To rytuał pielęgnacji dłoni. Manicure SPA ma na celu odświeżyć i zregenerować dłonie, które są w dotychu suchce i szorstkie, lub z widocznymi i odczuwalnymi oznakami napięcia skóry. Zabieg ten przywraca zmęczonym dłoniom elastyczność i jedwabistą miękkość. Składniki odżywcze zawarte w profesjonalnych kosmetykach SPA, używanych podczas zabiegu, głęboko wnikają w poszczególne warstwy skóry, dogłęgnie ją nawilżając i regenerując. Dłonie po zabiegu manicure SPA są aksamitnie gładkie, odprężone i kuszą pięknym owocoym zapachem.

Cena 25 PLN

Zabieg Parafinowy

Dłonie suche i szorstkie, o widocznie napiętej i nieelastycznej skórze, bóle stawowe, dłonie z problemami krążeniowymi, dłonie z problemami przemrożeń. Zabieg rozpoczyna się peelingiem usuwającym zrogowaciały naskórek. Następnie na dłonie nakładana jest maska intensywnie regenerująca, o niezwykle pobudzającym aromacie. W kolejnym etapie zabiegu zanurza się dłonie 2-3 krotnie w rozpuszczonej parafinie i pozostawia w kompresie na ok 15–20 min. Na zakończenie zabiegu w dłonie wmasowywany jest krem nawilżający.

Cena 40 PLN