Farbowanie włosów

Farbowanie włosów nie jest wynalazkiem naszych czasów. Już starożytni Rzymianie zazdrościli jasnych włosów plemionom germańskim. Aby osiągnąć upragnioną barwę, wplatali we włosy złote nitki. Dzisiaj producenci proponują nam różne kolory farb do włosów.

Koloryzacja włosów wymaga od stylisty nie tylko wyczucia i wrażliwości artystycznej ale również ogromnej wiedzy na temat barw i farb fryzjerskich. Kolor końcowy włosów nie jest prostym efektem położenia farby o określonej barwie; stylista musi na bazie swej wiedzy i doświadczenia uwzględnić wiele czynników. Oprócz czysto technicznej wiedzy potrzebna jest także wyobraźnia, odrobina zmysłu estetycznego i doskonała komunikacja z Klientkami (tak, tak, nie oszukujmy się - to głównie Panie korzystają z usług farbowania włosów) Cera, kształt twarzy, kolor oczu, długość i forma włosów - to wszystko ma wpływ na końcowy rezultat.

W zależności od potrzeb i wymagań w Salonie Dorota oferujemy pełną koloryzację na całej długości włosa, koloryzację i rozjaśnianie pasemek, pokrywanie odrostów i siwych włosów. Kolor nie ma przed naszymi fryzjerkami żadnych tajemnic; pomożemy Ci osiągnąć upragniony wizerunek bez względu na to, czy chcesz całkowitej odmiany, czy pragniesz tylko dodania subtelnego akcentu, który po prostu pozwoli Ci poczuć się nieco inaczej.

należy pamiętać, że Włosy farbowane zmieniają strukturę. Sam proces zmian koloru powoduje, że łuski włosa otwierają się, aby "wpuścić" barwnik do środka. Ważne, by do pielęgnacji włosów farbowanych używać kosmetyków specjalnie do nich przeznaczonych. Nie tylko wzmacniają cebulki, lecz także chronią kolor przed blaknięciem spowodowanym promieniami UV i wypłukiwaniem.

Choć koloryzacja włosów jest głównie domeną kobiet, to w naszej ofercie znajdują się też produkty i usługi koloryzacji dla mężczyzn. Linie męskich kosmetyków do pielęgnacji i koloryzacji pozwalająca Panom - w zależności od potrzeb i upodobań - całkowicie pokryć siwe włosy lub podkreślić ich szlachetny blask.

Ceny koloryzacji równicują się głownie w zależności od długości włosów i rodzaju farbowania (jeden kolor, pasemka, balejage).

cena farbowanie włosów krótkich ok 130 -140 PLN

cena farbowanie włosów średnich ok 140-180 PLN

cena farbowanie włosów długich ok 150-200 PLN

cena farbowania męskiego ok 50 PLN