Depilacja

Już w Starożytności owłosienie w określonych partiach ciała nie było pożądane i właśnie wtedy powstała najstarsza forma depilacji - woskami. Ten sposób pozbywania się zbędnego owłosienia dominował przez setki lat. Obecnie mamy wiele technik, pozwalających nam na pozbycie się owłosienia, jednak woskowanie nadal pozostaje najpopularniejszą z nich.

Stosowanie ciepłego wosku jest wyjątkowo skuteczne. Wyrywa dużą część włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod. Zabieg należy powtarzać co 3-6 tygodni, zależnie od naszego organizmu. Największym minusem wosku jest ból podczas odrywania przyklejonego plastra. Jednak po kilku depilacjach owłosienie jest słabsze i jego usuwanie nie przynosi nam tyle cierpienia.

Są dwa rodzaje wosków stosowanych na ciepło - paskowe (miękkie/płynne/kremowe) oraz bezpaskowe (twarde).Każda z metod ma swoje zalety. Tradycyjny wosk paskowy jest niezastąpiony przy depilacji dużych partii ciała, dodatkowo jest to dość szybka metoda depilacji. Ponadto rewelacyjnie radzi sobie z włoskami, które charakteryzują się grubą strukturą i głębokim osadzeniem. Wosk bezpaskowy ma nowoczesną formułę, która sprawia, że jest on bardzo elastyczny, idealnie nadaje się do miejsc wrażliwych, takich jak: bikini, pachy, twarz. Jego dużą zaletą jest to, że można nim poprawiać kilkakrotnie depilowane miejsce, bez ryzyka zerwania naskórka. Jego właściwości sprawiają, że rekomendujemy go do bardzo wrażliwej skóry.

Przed woskowaniem skóra jest dokładnie oczyszczana. Dzień wcześniej warto zrobić peeling, z uwagą na to by nie podrażnić ciała. Jeżeli zauważyliśmy u siebie jakieś ranki lub podrażnienia, trzeba zabieg przełożyć na inny termin. Depilacji nie wykonujemy na skórę świeżo opalona. Włoski powinny mieć długość ok. 3-5 mm, w przypadku krótszych, depilacja może okazać się nieskuteczna.

Po zabiegu depilacji unikamy opalania przek około 2 dni oraz kąpieli w chlorowanej wodzie. Zalecamy również wykonanie ponownego peelingu skóry po około jednym tygodniu po depilacji oraz gdy włoski zaczną odrastać zapobiegnie to wrastaniu włosków.

Cennik depilacji
Twarz (wąsik, broda, policzki) +szyja 30+ 10zł
Wąsik 15zł
Broda 15zł
Wąsik + broda 20zł
Policzki 15zł
Szyja 15zł
Pachy 25-35zł
Ręce 40-50zł
Nogi 50-80zł
Bikini 20-50zł
Miejsca nietypowe do wyceny indywidualnej