Strzyżenie damskie

Strzyżenie damskie to usługa, z której kobiety korzystają średnio raz na 1,5 miesiąca. Regularne podcinanie włosów wzmacnia je, nadaje kształt fryzurze, dzięki czemu włosy znacznie łatwiej się układają. Strzyżenie włosów zwykle rozpoczyna mycie głowy. Coraz częściej etap ten połączony jest z masażem głowy, który pozwala klientce się zrelaksować.

Włosy strzyżone są zwykle na mokro, ponieważ ten sposób mniej niszczy strukturę włosa, dzięki czemu włosy rzadziej się rozdwajają. Jednak w przypadku podcinania grzywki, często stosowana jest metoda strzyżenia na sucho, ponieważ pozwala na precyzyjne wykonanie cięcia. Jest kilka metod strzyżenia damskiego, między innymi maszynką i nożyczkami. Fyzjerzy w naszym salonie dobierą metodę strzyżenia w zależności od rodzajów włosów i pożądanego efektu.

Popularnym elementem strzyżenia damskiego jest cieniowanie włosów, które nadaje fryzurze formę. Odpowiednio pocieniowane włosy ładnie układają się przy twarzy, są lżejsze i łatwiej je modelować. Pozwala też lepiej rozłożyć objętość włosów i zmniejszyć lub zwiększyć ich masę. A włosom kręconym, przywraca sprężystość. Końcowym etapem strzyżenia damskiego jest suszenie, najczęściej połączone z modelowaniem włosów. Zwykle włosy układane są w naturalny sposób, aby pokazać klientce jak może czesać się na co dzień. Jeśli jednak klientka sobie życzy, może być połączone z wykonaniem fryzury okolicznościowej.

Ceny strzyżenia damskiego zależne są przede wszystkim od długości włosów : włosy krótkie (nie sięgające ucha), włosy średnie (włosy do ramion), włosy długie. Znaczenie mają również usługi dodatkowe i gęstość włosów.

cana strzyżenia krótkich włosów ok 35 PLN

cena strzyżenia średnich włosów ok 40 - 45PLN

cena strzyżenia długich włosów ok 45 -50 PLN